wtorek, 28 kwietnia 2015

Moje podsumowanie #Blogotok 3Cel wyjazdu: nauka
Cel został osiągnięty - z nadwyżką

Pojechałam z myślą o ciekawych wykładach i nie zawiodłam się. Mimo, że trwały one kilka godzin czas mijał szybko a ja zyskałam bezcenną wiedzę. 
Pierwsza prelegentka Kasia http://www.twojediy.pl opowiedziała na swoim przykładzie jak ważna jest marka osobista oraz uświadomiła mi, że warto pokazywać kto „stoi” za blogiem. Rozbawiła filmikiem o kotach (to jakiś koci fenomen ;) Pokazała nowe możliwości rozwoju przy pomocy mini video - już pierwsze „żarówki” z pomysłami zaświeciły się nad moją głową. Powiedziała także parę słów o swojej współpracy uzyskanej dzięki prowadzeniu bloga. Zainspirowała mnie do kilku zmian, które zamierzam jak najszybciej wprowadzić. Następny wykład poprowadziła Kasia http://www.kuchniabazylii.pl . Mimo widocznego stresu ciekawie opowiedziała o swoich początkach blogowych, rozwoju oraz współpracy z markami. Kolejny prelegent – Szymon Słowik. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Dla niego to nie tylko praca ale i pasja, a dzięki temu można go słuchać i słuchać i słuchać. Mówił wiele o roli różnych mediów w przekazie i marketingu bloga, o pozycjonowaniu stron czyli tzw. SEO. Na przykładzie pokazał jak ważne jest szukanie czegoś co nas wyróżni z tłumu. Od dzisiaj dzienna prasówka z jego bloga http://takaoto.pro.Niespodziewanie dla mnie Magdalena http://www.mypinkplum.pl poprowadziła swój wykład w kontekście wizualnego odbioru bloga. Uświadomiła mi jak ważne są np. detale, jak choćby wybór kolorów analogowych, dobranie czcionek itp. Przekonała mnie do stworzenia logotypu i popracowania nad wyglądem mojego „raczkującego” bloga. Kolejne miłe zaskoczenie – prelekcja Konrada haloziemia.pl. Człowiek, który pokazał mi jak ważną rolę w życiu społecznym może odegrać jeden bloger. I bardzo ogólnie rzecz biorąc fantastycznie się go słuchało. Na zakończenie wykładów Jakub http://pijarukoksu.pl opowiedział m.in. o „działaniu” fb, programach do statystyk oraz o nowych możliwościach promocji przez video.
Wisienką na torcie było oczywiście After Party. Do domu wróciłam z głową pełną pomysłów oraz poszerzoną listą znajomych :) 
Wielkie podziękowania należą się organizatorom oraz partnerom. 
Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie w listopadzie. 
Więcej znajdziecie na stronie http://blogotok.pl 

#blogotok #kieleckiparktechnologiczny #kielce

4 komentarze:

 1. Rzeczywiście spotkanie musiało być super :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak polecam. Fantastyczna impreza, fantastyczni ludzie i dużo wiedzy :)

   Usuń
 2. Jakoś tak się poskładało, że dopiero dzisiaj tu trafiłem. Tym bardziej jestem mile zaskoczony tak pozytywnym odbiorem mojej prezentacji :)))) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej późno niż wcale ;) Pozdrawiam serdecznie i ciągle się uczę ;)

   Usuń